KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12598016

nr 1259 8016

Alois Wierer

(1878-1945), Tjeckien

Oljemålning, "Dorfedylt". Signerad. Olja på pannå, 50x40 cm

Alois Wierer, tjeckisk bildkonstnär född 1878, död 1945.

måndag 3 juni 2019
kl 20:52:44

Alois Wierer

Läs mer om Alois Wierer